Новинки

наборы фастен

Новини
ТОП-10 аксесуарів для власника надувного човна

message icon news 06.08.2019

ТОП-10 аксесуарів для власника надувного човна Надувні човни, виконані з ПВХ, знайшли чималу популярність, яка рік від року все зростає. Така за ..

Читати далі...

Вибір і особливості кріплення якоря для надувного човна

message icon news 30.07.2019

Вибір і особливості кріплення якоря для надувного човна На перший погляд завдання по вибору якоря здається простою і не викликає ніяких труднощів. Але на ..

Читати далі...

Ловля щуки в траві: особливості снастей і техніки

message icon news 26.06.2019

Ловля щуки в траві: особливості снастей і техніки Одним з бажаних трофеїв для початківця рибалки є велика (або навіть середня) щука. Ця хижа риба д ..

Читати далі...

Подивитись все
Відгуки покупців
Позитивний відгук
« Дуже хороший підхід до клієнта. Все розкажуть, підкажуть. Сподобалося те, що тебе не намагают ...»

rating 5
Олег Київ

« Відмінний рибальський інтернет магазин. Потрібний був подарунок для кума, підказали і допомог ...»

rating 5
Василь Борзна

« Искала подарок мужу на День рождение. Хотелось купить что-то по рыболовной тематике, так как ...»

rating 5

Вибір і особливості кріплення якоря для надувного човна

Вибір і особливості кріплення якоря для надувного човна

На перший погляд завдання по вибору якоря здається простою і не викликає ніяких труднощів. Але на практиці доводиться стикатися з деякими труднощами. У цій статті розглянемо види якірних систем і їх особливості, а також розберемося, як кріпити якір на надувному човні ПВХ.

Якір - найважливіша деталь будь-якого судна. Як вибрати якір для надувного човна? Якірна система є засобом для стоянки під час риболовлі, тому важливо створити стійке закріплення, на яке не вплинуть ні протягом, ні вітер, тобто потрібно, щоб якір добре закріпився на дні.

Важливо, щоб якір був простим в експлуатації і мав невеликі габарити. Добре, якщо його можна швидко дістати з води. І що ще важливо - якір повинен володіти високою корозійною стійкістю. Так що, якщо постає питання, який якір краще для надувного човна, потрібно врахувати всі ці моменти.

Inflatable boat anchor

Різновиди якірних систем

Сучасні якорі бувають різних видів. Популярним є якір-кішка вагою від 2 до 10 кг. Важить він досить мало, компактний, має невеликі габарити.

Велике поширення отримав якір Денфорта, схожий на плуг. Ця модель не така легка і компактна, як якір-кішка, але вона відрізняється хорошою цупкістю з будь-яким дном. Якір практично закопується в дно на досить значну глибину, що призводить до зупинки човна. Що важить близько 2 кг якір Денфорта здатний утримувати судно масою 80 кг.

Серед любителів риболовлі популярна грибовидная якірна система. пристосування важить від 3 до 10 кг. Ідеально підходить для кам'янистого дна.

На великий гак дуже схожий якір Брюса. При опусканні в воду він моментально зміцнюється в грунті і фіксує човен. Ще є вильчатий якір, який має спеціальну лапу, яка легко кріпиться в грунті. Виступаючі частини у формі вилки забезпечують хорошу зчепленням.

Якір Нортілла має форму зірки. Виріб відмінно проникає в грунт, але при своїх перевагах має досить високу вартість, значні розміри і вага.

Як підібрати якір для надувного човна

Якір зобов'язаний добре фіксувати плавальний засіб на воді, мати високу опірність течією річки і вітрі. Назвемо основні параметри, які слід враховувати, якщо необхідно вибрати якір або якірний обладнання для надувного човна:

  • Коефіцієнт утримує сили. Вважається за певними значеннями і є у кожного якоря.
  • Маса виробу. Яка повинна бути вага якоря для надувного човна? Оптимально - 7-9 кг.
  • Особливості грунту водної місцевості, де буде використовуватися якірна система. Різні моделі по-різному поводяться в тому чи іншому ґрунті.
  • Погода, при якій пройде рибалка, впливає на вибір якірної системи.
  • Корозійна стійкість. Важливо здобувати виріб, здатне протистояти корозії.

Kak podobrat yakor dlya naduvnoy lodki

Дуже важливо, щоб якір, крім надійної фіксації, був простим в експлуатації на маленькому плавальному засобі. Оптимальною буде складається модель, яка заощадить місце на судні. Ще одна умова - якір не повинен мати загострених частин, здатних зіпсувати поверхню човна.

Розрахунок ваги якоря для надувного човна

При розрахунку беруть до уваги вагу судна, швидкість течії, грунтові особливості. Підбирати якір бажано по найскладнішим умовам, щоб була можливість рибалити в будь-якому місці.

Вважають за таким принципом: вага якоря в кг дорівнює довжині судна в см плюс 100 см і помножити на 10. Так виходить, що для судна довжиною 480 см потрібен якір вагою 5,8 кг. Можна не розраховувати масу, а використовувати вже готові дані.

Враховується і довжина якірного троса. Оптимально вибирати мотузку, довжина якої більше ніж в 5 разів перевищує глибину в зоні стоянки. Тут враховується і кількість рибалок, і сила вітру. Чим більше ці показники, тим довше потрібна мотузка.

Як прив'язати якір до надувного човна

Втратити якір - це понести додаткові витрати і непотрібні розлади. Тому важливо знати, як здійснити кріплення якоря на надувному човні. Якщо мова йде про якорі-кішки, то спочатку можна встановити запобіжний металеве кільце на петлю, розташовану нагорі, і зав'язати за петлю, що знаходиться внизу. Іноді надходять і по-іншому: до верхнього кільця прив'язують дріт з петлею. Елементи зв'язуються надійно. Але при зачепі має бути так, щоб вийшло відкріпити тільки дріт.

За запобіжним кільцем залишається ще один кінець троса, який після зв'язування не повинен сильно натягнути.

У якоря-гриба є тільки одна частина для кріплення. При використанні такої моделі рідко відбувається зачіп, так як кругле виріб не зачіпає корчі та інші предмети на дні.

лодки каячного типа с килем