Надувні човни, виконані з ПВХ, знайшли чималу популярність, яка рік від року все зростає. Така за ..
На перший погляд завдання по вибору якоря здається простою і не викликає ніяких труднощів. Але на ..
Позитивний відгук
«
Дуже хороший підхід до клієнта. Все розкажуть, підкажуть. Сподобалося те, що тебе не намагают ...» Олег Київ |
«
Відмінний рибальський інтернет магазин. Потрібний був подарунок для кума, підказали і допомог ...» Василь Борзна |
«
Искала подарок мужу на День рождение. Хотелось купить что-то по рыболовной тематике, так как ...» |
На перший погляд завдання по вибору якоря здається простою і не викликає ніяких труднощів. Але на практиці доводиться стикатися з деякими труднощами. У цій статті розглянемо види якірних систем і їх особливості, а також розберемося, як кріпити якір на надувному човні ПВХ.
Якір - найважливіша деталь будь-якого судна. Як вибрати якір для надувного човна? Якірна система є засобом для стоянки під час риболовлі, тому важливо створити стійке закріплення, на яке не вплинуть ні протягом, ні вітер, тобто потрібно, щоб якір добре закріпився на дні.
Важливо, щоб якір був простим в експлуатації і мав невеликі габарити. Добре, якщо його можна швидко дістати з води. І що ще важливо - якір повинен володіти високою корозійною стійкістю. Так що, якщо постає питання, який якір краще для надувного човна, потрібно врахувати всі ці моменти.
Сучасні якорі бувають різних видів. Популярним є якір-кішка вагою від 2 до 10 кг. Важить він досить мало, компактний, має невеликі габарити.
Велике поширення отримав якір Денфорта, схожий на плуг. Ця модель не така легка і компактна, як якір-кішка, але вона відрізняється хорошою цупкістю з будь-яким дном. Якір практично закопується в дно на досить значну глибину, що призводить до зупинки човна. Що важить близько 2 кг якір Денфорта здатний утримувати судно масою 80 кг.
Серед любителів риболовлі популярна грибовидная якірна система. пристосування важить від 3 до 10 кг. Ідеально підходить для кам'янистого дна.
На великий гак дуже схожий якір Брюса. При опусканні в воду він моментально зміцнюється в грунті і фіксує човен. Ще є вильчатий якір, який має спеціальну лапу, яка легко кріпиться в грунті. Виступаючі частини у формі вилки забезпечують хорошу зчепленням.
Якір Нортілла має форму зірки. Виріб відмінно проникає в грунт, але при своїх перевагах має досить високу вартість, значні розміри і вага.
Якір зобов'язаний добре фіксувати плавальний засіб на воді, мати високу опірність течією річки і вітрі. Назвемо основні параметри, які слід враховувати, якщо необхідно вибрати якір або якірний обладнання для надувного човна:
Дуже важливо, щоб якір, крім надійної фіксації, був простим в експлуатації на маленькому плавальному засобі. Оптимальною буде складається модель, яка заощадить місце на судні. Ще одна умова - якір не повинен мати загострених частин, здатних зіпсувати поверхню човна.
При розрахунку беруть до уваги вагу судна, швидкість течії, грунтові особливості. Підбирати якір бажано по найскладнішим умовам, щоб була можливість рибалити в будь-якому місці.
Вважають за таким принципом: вага якоря в кг дорівнює довжині судна в см плюс 100 см і помножити на 10. Так виходить, що для судна довжиною 480 см потрібен якір вагою 5,8 кг. Можна не розраховувати масу, а використовувати вже готові дані.
Враховується і довжина якірного троса. Оптимально вибирати мотузку, довжина якої більше ніж в 5 разів перевищує глибину в зоні стоянки. Тут враховується і кількість рибалок, і сила вітру. Чим більше ці показники, тим довше потрібна мотузка.
Втратити якір - це понести додаткові витрати і непотрібні розлади. Тому важливо знати, як здійснити кріплення якоря на надувному човні. Якщо мова йде про якорі-кішки, то спочатку можна встановити запобіжний металеве кільце на петлю, розташовану нагорі, і зав'язати за петлю, що знаходиться внизу. Іноді надходять і по-іншому: до верхнього кільця прив'язують дріт з петлею. Елементи зв'язуються надійно. Але при зачепі має бути так, щоб вийшло відкріпити тільки дріт.
За запобіжним кільцем залишається ще один кінець троса, який після зв'язування не повинен сильно натягнути.
У якоря-гриба є тільки одна частина для кріплення. При використанні такої моделі рідко відбувається зачіп, так як кругле виріб не зачіпає корчі та інші предмети на дні.