Надувні човни, виконані з ПВХ, знайшли чималу популярність, яка рік від року все зростає. Така за ..
На перший погляд завдання по вибору якоря здається простою і не викликає ніяких труднощів. Але на ..
Позитивний відгук
«
Дуже хороший підхід до клієнта. Все розкажуть, підкажуть. Сподобалося те, що тебе не намагают ...» Олег Київ |
«
Відмінний рибальський інтернет магазин. Потрібний був подарунок для кума, підказали і допомог ...» Василь Борзна |
«
Искала подарок мужу на День рождение. Хотелось купить что-то по рыболовной тематике, так как ...» |
Ловля судака влітку зазвичай перетворюється в захоплюючий квест, справжнє випробування умінь і навичок рибалки. Труднощі з виловлювання цього близького родича окуня пов'язані з кардинальними змінами особливостей його поведінки протягом літнього періоду. Бажаний видобуток великого ваги лише тоді попадеться на гачок, коли зійдеться відразу кілька факторів: вдало підібрані місце і час, оптимальний варіант снастей і наживки. Якщо хочеться зловити трофейну рибину, не варто покладатися виключно на примхи підступної рибальського Фортуни - доведеться ретельніше вивчити звички передбачуваної видобутку.
Не існує єдино вірного рецепту, як ловити судака влітку. Пов'язано це з його мінливим в різні місяці теплого періоду року поведінкою. Приблизно до середини червня, тобто після того, що відбувається під кінець весни нересту, хижак стає вельми ненажерливим. Тому вилазки на його ловлю в левової частки випадків стають успішними. Причому досвідчені рибалки відзначають, що в перший літній місяць на гачок попадаються частіше самки, ніж самці: останні більше занурюються в турботу про потомство, а не у видобуток прожитку.
Питання, яким способом і на що ловити судака, актуалізується вже в другій половині червня, коли післенерестовий жор у хижака проходить, і він стає більш обачними у виборі їстівного. Тоді невдало обрана наживка або місце лову здатні вилитися в відсутність бажаної здобичі. У серпні ситуація ще загострюється за рахунок регулярного переміщення косяків цих представників сімейства окуневих по водоймі. Судак - риба активніше тієї ж щуки, яка не звикла відсиджуватися в засідці. В останній місяць літа доведеться поганятися за нею, намагаючись вирахувати місце її нинішньої дислокації.
Хороший улов майже напевно чекає тих рибалок, кому відомі переваги потенційної здобичі. Судак обожнює чисті водойми з мінімум 1,5-метрової глибиною (хоча часом і вибирається на мілководді), ямами, помітно нерівним дном, заваленим корчами або валунами. А ось від водоростей тримається подалі. Подібні моменти варто взяти до уваги, здійснюючи ловлю судака з берега або ж з човна. В останньому випадку у рибалки з'явиться більше свободи пошуку відповідного містечка.
Чимало досвідчених рибалок, вирішуючи для себе питання, на що ловити судака влітку, нерідко роблять вибір на користь спінінга. Причому особливу популярність у багатьох здобула ловля з використанням джиги - особливого способу вертіння снасті, що має силіконові елементи. Однак не настільки важливий метод виведення і підсічки, як конструкція застосовується для цих цілей вудилища. Снасть на судака рекомендується підбирати дуже чутливу до клювання. У літній рибалці на такого хижака добре проявляють себе швидкі або ультра-швидкі вудилища, а також ті, що мають м'яку вершину, - quivertip.
Блешня на судака влітку необхідна важче. Крім неї, допустимо застосування твистеров зелених або жовтих відтінків. Якщо ловлю доводиться здійснювати на ділянці з швидкою течією, бажано насаджувати на снасті узкотілі приманки на судака. Хижак з найбільшою ймовірністю накинеться на добре грає в воді псевдо-видобуток, але без різких рухів.
Останнє із зазначених обставин доведеться враховувати при здійсненні лову судака на живця з берега або борту човна. Не всяка жива рибка приверне цього представника окуневих настільки, щоб змусити за собою погнатися і заковтнути.
Прийнятних варіантів декілька:
Яка б наживка на судака влітку не використовувалася - у вигляді живця або його штучного імітатора, важлива її рухливість, а до того ж - достатня маскування снастей. Сприяти останньої буде використання майже прозорою волосіні, виконаної із спеціального полімерного матеріалу. Чимало рибалок використовують Крученков. Граничні значення оптимального діаметра волосіні - близько 0,22-0,30 мм.
Тим, хто врахує перераховані фактори, та ще й підбере ідеальне в літню пору час для риболовлі: досвітні або від заходу до півночі годинник. Якщо рибалка передбачається з човна, не забудьте переглянути наш розділ з потрібними для водних подорожей аксесуарами. Одні з найбільш необхідних в подібній ситуації - тримачі для вудилищ, тримач для спінінга, що дозволяють звільнити руки для насаджування наживки і інших потрібних для безпечного переміщення по водній гладі.