Новинки

наборы фастен

Новини
ТОП-10 аксесуарів для власника надувного човна

message icon news 06.08.2019

ТОП-10 аксесуарів для власника надувного човна Надувні човни, виконані з ПВХ, знайшли чималу популярність, яка рік від року все зростає. Така за ..

Читати далі...

Вибір і особливості кріплення якоря для надувного човна

message icon news 30.07.2019

Вибір і особливості кріплення якоря для надувного човна На перший погляд завдання по вибору якоря здається простою і не викликає ніяких труднощів. Але на ..

Читати далі...

Ловля щуки в траві: особливості снастей і техніки

message icon news 26.06.2019

Ловля щуки в траві: особливості снастей і техніки Одним з бажаних трофеїв для початківця рибалки є велика (або навіть середня) щука. Ця хижа риба д ..

Читати далі...

Подивитись все
Відгуки покупців
Позитивний відгук
« Дуже хороший підхід до клієнта. Все розкажуть, підкажуть. Сподобалося те, що тебе не намагают ...»

rating 5
Олег Київ

« Відмінний рибальський інтернет магазин. Потрібний був подарунок для кума, підказали і допомог ...»

rating 5
Василь Борзна

« Искала подарок мужу на День рождение. Хотелось купить что-то по рыболовной тематике, так как ...»

rating 5

Правильна установка мотора на човен ПВХ

Правильна установка мотора на човен ПВХ

Човновий мотор являє собою складний пристрій, яке без попередньої підготовки неможливість запустити. Він дає можливість розширити функціональність водного транспортного засобу, дати рибалці шанс отримати більший улов (наприклад, за допомогою троллінгу). Але слід пам'ятати, що правильно встановити мотор на човен, можна тільки з урахуванням всіх індивідуальних характеристик технічного елемента і самого ТЗ.

Важливі нюанси установки мотора

Щоб здійснити правильну установку човнового мотора, необхідно врахувати такі моменти:

  1. Кавітацію. Даний процес являє собою утворення бульбашок, які схлопиваются в супроводі ударної хвилі. Подібне явище виникає на гребних гвинтах. Газові бульбашки можуть пошкодити їх, тому в обов'язковому порядку слід встановити антікавітаціонной плиту. Вона має бути присутня як при повному, так і частковому зануренні гвинта (мотор для надувного човна теж вимагає захисту).
  2. Кріплення транця. Дана деталь може бути як навісний, так і стаціонарної.

У кожного варіанту є свої можливості і обмеження, що слід враховувати при покупці двигуна і його установці на човен з конкретними технічними характеристиками.

  1. Кут нахилу. Якщо вибрати його неправильно, ніс човна може або занадто високо задиратися, або ж навпаки - "упиратися" в воду, що знижує загальну стійкість транспортного засобу і може привести до перекидання. Це особливо помітно, якщо неправильно встановити мотор на гумовий човен.

Транець для човна

Не тільки надійне кріплення човнового мотора грає роль при установці двигуна. Важливо пам'ятати, що транец повинен бути якісним. Як вже говорилося, існує кілька видів - навісний і стаціонарний. У першому випадку мова йде про менш надійної конструкції, яка здатна витримати мотор невеликої потужності. Стаціонарні установки надійніші, для них підходять технічні пристрої потужніший. Але слід розуміти, що не кожного комплектуючу можна встановити з урахуванням існуючої висоти.

Установка мотора на транец залежить від типу кріплення самої конструкції. Вона може закріплюватися за допомогою:

  • кронштейнів - кріпляться до днища човна і її боків, здатні витримати сильну вібрацію від досить потужних двигунів;
  • полівінілхлоридних стрічок - теж закріплюються до днища і боків, але можуть витримати значно менші навантаження, отже, двигуни з меншою потужністю.

Виходячи з цього, установка мотора на човен ПВХ підійде не у всіх випадках, а тільки при наявності двигуна середньої або ще меншої потужності.

Про що слід пам'ятати при виборі двигуна

Існує ряд важливих нюансів, про які необхідно пам'ятати при установці електромотора для човна:

  • двигун необхідно розташовувати строго посередині транця - навіть найменші відхилення здатні викликати серйозне зниження маневреності ТЗ;
  • транец нерідко встановлюється під невеликим нахилом по відношенню до осі балонів, що дозволяє домогтися кращої керованості в глиссирующих режимі;
  • передчасний знос вузлів двигуна може викликати як зайве, так і недостатнє заглиблення - в першому випадку лопаті зношуються швидше через надмірне опору, а в другому мова йде про посилену кавітації, яка руйнує будову мотора.

З урахуванням всіх індивідуальних технічних характеристик човна можна підібрати підходящий мотор. При виборі необхідно пам'ятати про те, що двигун, який встановлений неправильно, рано чи пізно стане причиною серйозної поломки або ж травм тих, хто керує ТЗ. Якісні комплектуючі слід купувати у перевіреного постачальника.

лодки каячного типа с килем